KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052043
nr 1405 2043
Lisa Sollander-Blomqvist
(f. 1910), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 27x21cm, yttermått inklusive ram: 39x34cm
Lisa Sollander-Blomqvist, svensk bildkonstnär född 1910.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:32:13
8/6 12:44:41
100 kr
15/6 21:39:20
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Lisa Sollander-Blomqvist
Läs mer om Lisa Sollander-Blomqvist